Parafia w Zembrzycach
www.parafiazembrzyce.pl
To co w życiu
naprawdę ważne
Strona ks. Tomasza

Oaza Zembrzyce

Schola w marcówce

Schola w Marcówceoto my…!! 😀

Scholka w Marcówce.

Początki scholi w Marcówce datuje się na Wielki Post roku 2008. Wówczas to, sławny ks Marek Kudłacik, ściągnął do siebie posiłki muzyczne, które niestety uzdolnione muzycznie nie były.
Ale dla księdza nie było nic niemożliwego.
Ów jednej dziewczynie dał do ręki gitarę i powiedział: „Ucz się grać przez dwa tygodnie. Jeżeli ci nie wyjdzie… spróbujemy czegoś innego.” Ta się zgodziła. Po dwóch tygodniach nauki wybrzdękała tam jakąś piosenkę z najprostszymi chwytami a ksiądz sprowadził do Kościoła grupkę dziewcząt z gimnazjum i podstawówki. Szybko nauczyły sie jednej piosenki, drugiej, trzeciej… Ćwiczyły zawzięcie i nawet nie zauważyły jak z każdą nutką, z każdym tonem stają się coraz lepsze.
Do czerwca roku 2011 animatorką muzyczną była Martyna Głuc. Po jej kadencji główne role w scholi przejęły: Aleksandra Mikołajczyk i Agnieszka Wydra. Przez scholkę przewinęło się wiele kobietek. Ale zostały tylko te najwytrwalsze. Obecnie schola liczy 11 wspaniałych głosików.
Pieczę nad całym tym kobiecym sajgonem, sprawuje boży człowiek ks Tomasz Plewa.
Ćwiczą, tańczą i bawia się w każdy piątek o godz.16, po czym upiększają niedzielną Eucharystię swoim anielskim śpiewem. Raz w roku nawet, organizowane są wycieczki np. do kina lub Zakopanego. Wszyscy wtedy lepiej się poznają i zgrywają. 🙂

Wszystkich chętnych lubiących i niekoniecznie umiejących śpiewać zapraszamy w piątki o godz.16.00 do kaplicy w Marcówce.;)
Raz skosztujesz i nie pożałujesz!.